líbí nový design Raft ??co říkáte na novou úpravu stránek na Raftu ? Tak nevím jestli je to tím, že stárnu, či přestávám být snad moderní nebo jen to pomáhal dělat mladý či náctiletý programátor, co má jiné představy či vkus. Přijde mi to míň přehledné, míň estetické, posun z dobrého či výborného k horšímu, atd. Trošku škoda, jelikož mi tento portál přišel z vodáckých stránek nejlepší a velmi příjemně působící. Je to nerozumně na ukor dat či energetické náročnosti? To, že na mobilu se to zobrazuje v často podivném formátu pomíjím (řeka Slaná např. jen proužek části textu, kde nelze vyčíst zásadní informace) a vnímám jako počáteční neduhy, co se lehce doladí. Omlouvám se za negativní komentář, ale min. na PC je to pro mě nepříjemné zklamání. Mám to tak jen já?
|
Re: líbí nový design Raft ??Díky za info. Předělat stránky byla nutnost, skoro 20 let staré html kódy už způsobovaly velké obtíže. Byla snaha o zachování veškerých layoutů, aby to vypadalo v podstatě zcela stejně, jen aby se využily moderní prvky. Ono to možná bude někde dělat problémy, protože v cache mohou být staré styly a zobrazení pak nemusí být v pořádku. Zkusil jsem změnit některé věci, aby se načetly aktuální, což u té Slané by mělo pomoci (případně dát CTRL+F5 v prohlížeči). Zkus to. Případně dej vědět konkrétní věci, kde vidíš nedostatky, aby se to dodělalo. Budu rád. Není v mých silách to vše otestovat, protože za těch mnoho let vznikla spousta materiálu.
|
Re: líbí nový design Raft ??ahoj, na první pohled jsem ocenil, že je to širší, poněvadž módě monitorů pro slepice a jinou havěť, co kouká očima do stran, se v dnešní době bohužel nelze vyhnout, tak aspoň že se toho na obrazovku vejde víc ... bohužel na druhý pohled jsem zjistil hluboký omyl, kvůlivá modernímu "vzdušnému" designu se toho naopak vejde ještě míň pročež bych prosil, zda by se nešlo nad tímto zamyslet a zase to trošku sdrcnout ... přičemž mám nějaký problém i s fontama, přijde mi to celkově takové nějaké méně přehledné a čitelné - a je-li řeč o problémech s fontama, tak kromě té vizuální stránky je i technický, že použitý font neumí všechny znaky s diakritikou, takže se mi některé (ďěňřťů...) nahrazují z jiného fontu 😢 další mínus je rozbitý threading v diskusi - dříve se také od určité úrovně neodsazovalo, nevím od jaké, ale současných pět úrovní je prostě málo, jak je to roztahané, tak je to děsně nepřehledné, co k čemu patří no a v diskusích chybí klasické Raftí smajlíky - vidím, že ve starších se zobrazují, ale tady chybí možnost vložení, místo toho je tu jakýsi podivný výběr standardních emotikonů, což považuju za zcela nadbytečné, když ty lze vkládat systémovými prostředky ... hm, smajlíky, při kontrole příspěvku vidím, že se tu textové automaticky nahrazují, to zas bude áchichování nad tím, že představa autora konverze z textu na obrázky je jiná než představa autora textu :-/ tlačítko "Zpět bez uložení" vpravo pod příspěvkem IMHO není dobrý nápad, zajímalo by mě docela, kolik omylem zrušených příspěvků bude mít na svědomí ... jinak nevím, ještě jsem to tu pořádně neproklikal ... hlavně prosím udělat něco s tou roztahaností, je dost nepohodlné, když si rozkliknu diskusi, tak že bez scrollování vidím jen první příspěvek, max dva pokud je příspěvek jen jedna věta ...
|
Re: líbí nový design Raft ??Lepší? Font jsem upravil, už by s tím neměl být problém. Diskusi jsem zhutnil a udělal více úrovní odskoků. Ikonky jsem přidal, tlačítko zpět zrušil.
|
Re: líbí nový design Raft ??děkuji, lepší ... tedy tady diskuse, nad ostatním budu lamentovat, jak na to případně narazím 😉
|
Re: líbí nový design Raft ??Pokud jde o čistě subjektivní dojem, tak to jako zlepšení nevidím. Na druhou stranu beru, že jsem jednak starej, jednak to asi bylo z funkčního hlediska nezbytné a hlavně že platí to o "darovanému koni". Takže si časem prostě zvyknu a dokud bude obsah jako dosud, tak sem polezu dál.
|
Re: líbí nový design Raft ??Podepisuji, vše co bylo řečeno. Chápu, že v rámci modernizace je potřeba změna, ale i pro mě je to nepřehledné a prvotní pocit byl šok. 🤷 . Hlavně mi vadí, že třeba na mobilu při hledání sjízdnosti nevidím na výšku obrazovky semafory. Nicméně budu si holt muset zvyknout, protože předpokládám, že to jinak udělat nejde.
|
Re: líbí nový design Raft ??Moc nerozumím tomu, že je to nepřehledné. Ponechalo se v podstatě veškeré rozložení a stejné informace na stejných místech. Hlavní menu, pravý sloupec, karty u záložek, podmenu u řek, vše zůstalo, jako tomu bylo u minulého designu a jak jsou všichni navyklí. Jen se to zabalilo do novějšího kódu. Tu sjízdnost jsem upravil.
|
Re: líbí nový design Raft ??To se navzájem nevylučuje. Prostě pokud sem chodí člověk roky a často, tak je zvyklý na nějaký vzhled (včetně toho rozmístění) a orientuje se na stránkách v zásadě po paměti. Pokud ten vzhled změníš, tak i když rozmístění jednotlivých "prvků" zůstane zachováno, tak už to po paměti nedáš a musíš je chca nechca😉 hledat ... což subjektivně vede k pocitu nepřehlednosti. Je to jako kdybys v místnosti komplet vyměnil stávající nábytek za nový (ale nic víc) a jinak ji vymaloval, tak ačkoli by rozmístění nábytku zůstalo nezměněné, tak se tam lidé budou po určitou dobu hůř orientovat. Takto prostě lidská mysl funguje, s tím nic nenaděláš a ta dočasná nepřehlednost, nebo pocit horší přehlednosti, je přirozená a u podobné rozsáhlé změny nevyhnutelná. Min pro část z nás.
|
Re: líbí nový design Raft ??ahoj, osobně jsem příliš změn nezaznamenal - a je to možná tím, že NTB mi jede na starých XPčkách... což je vlastně fajn, protože se mi díky vývoji SW některé weby takžka nezobrazují.... Za pozitivní pokrok považuji možnost zveřejnit více než jednu fotografii u inzerátů. Takže - za mě dobrý 👍
|
Re: líbí nový design Raft ??Mě to třeba nijak nepohoršuje. Změny jsou všude, s tím musíme počítat, stejně jako Petr musí počítat s tím, že někomu se to nebude líbit jen z principu, protože "dvacet let to bylo nějak"  A tady je to celkem vše zachováno, jako původně. Chvilku mi trvalo zorientovat se v diskuzích pod články, ale jinak v pohodě
|
Re: líbí nový design Raft ??Mně příde dobrý, že v telefoně už se nemusí přepnout na počitačový zvobrazení, což myslim předtim bylo potřeba pro možnost přihlášení a teda zápisů do denníčku. Trochu tam vždycky lovim než zascrolluju abych našel deníček, nebo top žebříky, ale to bude taky věc zvyku a taky to používáme hlavně my dva.  Jináč gratuluju Raftu a Petrovi že se těma dvaceti lety povedlo překlenout vobdobí, kdy veby vypadaly jak hrací automat , nebo pouťová střelnice a fšechno tam jezdilo a blikalo... A že ten update už vyšel zas do střízlivého vobdobí.  Vypadá teď ten web míň jak udělanej v excelu, ale zaplaťpámbu že je, mám ho v prohlížeči v telefoně stabilně na jedný kartě a lezu tam co chvíli - sjízdnostě, kilometráže...
|
Re: líbí nový design Raft ??
|
Re: líbí nový design Raft ??Já jsem s tím v pohodě. Už jsem jednou vizuální změnu Raftu zažil. Oko si musí zvyknout.
|
Re: líbí nový design Raft ??Ahoj, já jsem trochu konzerva a na nových stránkách se hůř orientuju. Teď třeba pátrám, jak dodatečně upravit popisek ke splutí. před tím tam bylo jednoduché tlačítko. Teď možná taky, ale jen najít kde. Oceňuju servery, kde je možné používat i staré verze - třeba u ČHMÚ vodnosti toků mi to vyhovuje, tam mi nová verze padá (asi náročnější pro comp), stará je v pohodě.
|
Re: líbí nový design Raft ??Eki, je možné prosím více konkretizovat, co kde vypadlo za tlačítko? Na jaké stránce atd.? Předpokládám na stránce uživatele v zápisníku. Způsob opravy zápisu záznamu v zápisníku je stejný, jako v minulé verzi. U příslušného řádku v zápisníku dáš jen ikonku s tužkou, co je vpravo.
|
Re: líbí nový design Raft ?? No já si nemůžu pomoct, ale mě to přijde, že ty stránky jsou prostě úspornější. Tedy uživatelsky míň příjemné. Petr zmiňoval, že byla nutnost opravy s ohledem na pomalost stránek a že teď jsou rychlejší, což zní sice výborně, ale to pocitově vůbec nevnímám. Někdy dokonce i opačně, ale to mohla být shoda náhod nebo chyba v signálu, atd. At mě Petr klidně opraví, pokud se mýlím, ale spíš to vnímám, že prostě je problém zjednodušeně v množství dat a s tím související náklady. Což asi lze pochopit i se s tím nějak holt smířit, pokud to tak je. A i to férově říct, že třeba jinak to je neudržitelné nebo obtížně. Nebo najít kompromis. I dotace atd. Koneckonců je to do jisté míry i se způsobem zobrazování v telefonu, které jsem nechtěl dřív zmiňovat, jelikož chápu, že je potřeba pozitivní výsledek či zisk a ne zanedbatelný nebo nedej bože ztráta. A zaměstnanci to často nechápou. Nicméně pokud mi při hledání informací vyběhne lišta s reklamou do 3/4 displeje a než stihnu málem cokoliv, tak znova a znova, tak pak je otázka co je pro koho přínosem a zda to i část lidí neodradí. A kde je ta správná či rozumná míra. Na jedné straně některé věci jsou zde unikátní, to je třeba vyzdvihnout, na druhé plno informací lze i jinde a pohodlněji.
|
Re: líbí nový design Raft ??Ahoj Petře a děkuji, po chvilce hledání jsem to nakonec sám našel, stačilo roztáhnout prohlížené okno a nejen ikonka tužky se objevila, předtím schovaná za nějakým oknem vpravo. Říkal jsem si, že to tam někde bude, jen bylo potřeba chvilku hledat.
|
Re: líbí nový design Raft ??Čau Petře, proč se v modernizovaném paskvilu zobrazuje na vícedenním tripu pouze datum prvního dne?
|
Re: líbí nový design Raft ??Kde se v nás bere ta internetová zloba? Nedal by se podnět na zlepšení stránek napsat trochu kultivovaněji?
|
Re: líbí nový design Raft ??Ahoj Honzo C, jsem se PP k modernizaci jeho stránek vyjádřil ještě před Ivisem (Ivis ví), ale soukromě, protože veřejně to nefungovalo. Irituje Tě slovo paskvil? Mám podlézavě chválit up grade? Můj dotaz se netýká designu, ale zkreslování informací. Toho nedostatku si museli zlepšovatelé všimnout, ale nejsou vodáci turisté, tak jim to je jedno. Jsem zde pouhá návštěva. A návštěvníků je zde stále méně a méně.
|
Re: líbí nový design Raft ??Večerníčku, nechápu moc Tvé emoce a nepravdivé informace. Datum u zobrazení splutí v zápisníku opravdu vypadl, už je tam zpět. Poměrně jednoduchá věc, která se dá lehce vrátit zpět, ale nazývat to zkreslováním a ještě záměrným? Ten nedostatek neudělali nějací cizí zlepšovatelé, ale celý web už 27 let spravuji sám a sám si ho i programuji. Jak jsi přišel na to, že to dělal někdo cizí a ještě nevodák? Jak jsi přišel na to, že návštěvníků je stále méně a méně? Když pominu letošní výrazné přístupy z Číny, tak je naopak ze statistik patrné zvýšení za stejné období roku 2025. Opět zopakuji, že změnu jsem provedl tak, aby rozložení a původní zobrazení zůstalo shodné. Kde informace dříve byly, jsou tam teď i nyní, tedy aby vizuální změna byla co nejmenší. Pokud něco vypadlo, doplním, zpět se však vrátit nejde. A ještě k tomu paskvilu. Vodáci dostávají téměř 30 let informace zdarma, ale v posledních letech (na rozdíl od uživatelů), klesá množství reklam, kterými je web financován. A pomalu to dochází do situace, kdy to budu muset nějak řešit. Takže, rád uvítám konkrétní informace o problémech, které zapracuji. Není ale v lidských silách jednoho člověka postihnout tak obsáhlou modernizaci, aby někde něco nevypadlo. Děkuji za pochopení.
|
Re: líbí nový design Raft ??ano ano, souhlas s oběma, na jedné straně souhlas proč používat až takové silné nebo přehnané slovo. Ale možná je to i tím, že je třeba vodácký kolega rozčarován z nicneříkajících nebo nic nepřinášejících odpovědí (platí i v některých jiných diskuzích) nebo aby to znělo jen hezky a byl tím pádem kladný, nejlépe pro všechny. Viz zde různě obměněné odpovědi typu např. to je jen nezvyk, na který si zvykneme používáním  . No ale pak k faktům, druhá věc je, že přesně, jak píše kolega a také jsem si toho bohužel už všiml, že v zápiscích u některých vodáků zmizelo vícedenní datum a je z toho najednou jen 1 den ?? Datum dokdy podivně zmizelo u některých zápisů.
|
Re: líbí nový design Raft ??Já jakožto prvouživatel nemohu srovnávat, ale co okomentovat mohu, je obyčejná funkčnost - momentálně si třeba nemohu vytvořit profil, protože pole pro heslo vyžaduje minimálně 4 znaky, ale ani pro delší heslo error hláška nezmizí. Takže tudy cesta nevede. Tak jsem to zkusila přes facebook. No, tak tam je rovnou hláška, že kvůli problémům s implementací tudy cesta nevede vůbec (tak co to tlačítko úplně odstranit?). Takže jsem chtěla přidat recenzi na naše splutí Orlice, ale zatím se dál nedostanu. ... Nakonec jsem to prolomila 😂 - Heslo nedovoluje, na rozdíl od všech ostatních, které to naopak vynucují, speciální znaky. Trošku hloupé, obzvlášť s tou chybovou hláškou. Ale budiž, jsem tam, teda tu 😀 Další drobnost by byla dovolit psát příspěvek až po přihlášení, protože reakci mohu začít psát i bez přihlášení, ale zveřejnit až po přihlášení, no ale to už jsem přesměrovaná někam jinam a příspěvek/reakce je ztracena. Naštěstí s těmito věcmi počítám, tak mám kopii textu vedle.
|
Re: líbí nový design Raft ??Ahoj, děkuji za podněty ke zlepšení. To heslo už je opraveno, bylo to i v předchozí verzi stránek, ale nyní již je možné zadávat všechny znaky. Facebook přihlášení by mělo být též vyřešeno (též problém i v předchozí verzi), prosím případně o kontrolu funkčnosti (co to případně píše za chybu). Ohledně diskuse - přidání Nového diskusního příspěvky by mělo jít i bez přihlášení. Není tedy nutná registrace. Vím, že to zatím v jednom případě někomu nejde, ale je vás více, kterým to taky nejde? To samé je se psaním příspěvku, též nikdo nemusí být přihlášený, aby mohl příspěvek odeslat. Uvítal bych, co to píše, či proč není možné anonymní příspěvek odeslat.
|