Raft.cz

Tisk z adresy http://www.rieky.sk/forum-Re--Fileta-nebo-Kutlici-nebo.aspx?ID_prispevku=5182
- Reklama -
Půjčovna lodí Otava tour

Diskusia Filuta nebo Kutlíci nebo?

Filuta nebo Kutlíci nebo?
Zabalák
28.7.2025 18:26 |
Ahoj přátelé. Vzhledem k tomu že již dcerka vyrostla a spatně se vejdeme, pokukuji po další nafukovací lodi kvůli transportu ( původně laminátky a plastová vydra ). Nyní už máme dlouho Baraku a jsme spokojeni. Ale zajímaly by mě vaše zkušenosti s Filutou singl a Rio singl od Kutlíků. Jak to pluje, která je lepší volbou pro klasické kanoistické pádlo a hlavně nosnost, já 108kg a počítám i s nějakou tou bagáží. Tím pádem se přikláním ke kutlíkům. Hledám opravdu cokoliv singl, kam se vejde nějaká ta bagáž když popluju sám a kompaktní rozměry. Mám v plánu si lodě půjčit ale před tím budu moc rád za vaše postřehy 😀 Předem děkuji.
Re: Filuta nebo Kutlíci nebo?
Střelec
30.7.2025 11:33 |
Mrkni se na dropstičovou Spinera Molveno 430, set kanoe. Má to slušnou variabilitu a po natlakování se to chová jak některé starší typy laminátek. Mám to něco přes tejden a zatím proběhlo hladkovodní testování. Až na stabilitu (kanoistické sedačky jsou v rovině s horní hranou bortů) je to výrazně lepší než "buřtové" vzducholodě a dá se to provozovat jako singl i jako debl (v singlu se tam vyskládá expediční bagáž včetně uloveného jelena). Samozřejmě zůstává i původní možnost kajak (žádný problém se stabilitou). Skládací pádlo ze setu kanoe umožňuje sestavit jedno kajakové, nebo jedno paddleboardové, nebo dvě kanoistická pádla. Osobně je v ostrém provozu využiju jako rezervní. Je to sice lepší, než pádla stejné kategorie z Dekáče, ale TNP je fortelnější. Kanoistické sedačky z vrstveného dřeva jsou dodávány jako stavebnice (plastové kolejničky na kedry a šroubky jsou v krabici samostatně) a je nutno si to zkompletovat. Osobně časem nahradím jednu dvojici šroubků na každé sedačce očky a pro sichr budu sedačky jistit šňůrou k úchytům v lodi pro případ, že bych někde vypad z lodě i se sedačkou.
Re: Filuta nebo Kutlíci nebo?

31.7.2025 21:23 |
Ja mam staršiu dvojmiestnu Filetu. Jazdím na nej sám a je to akurát loď pre jedného. Ten singl čo vymysleli mi moc nedáva zmysel. Bude sa podľa mňa pri každom zábere otáčať. Tá dvojka je aj pre jedného a pre prípad aj pre dvoch. Ale to už sa dosť potápa. Ale ako hovorím je to model starý asi 7 rokov. Takto vyzerá pripravená na Salzu dgtzuqphqg23d.cloudfront.net/M...
Re: Fileta nebo Kutlíci nebo?
Zdeněk
2.8.2025 15:56 |
Nebo zhubni. Fileta, Filuto. Z informací (i bez nich), které jsi na sebe naprášil, zbývá jednoznačně jen singl Rio. Hrabovy výrobky jsou nepoživačné už jen od pohledu. Pochopitelně záleží na tvém výběru destinací, co chceš jezdit, suchou domovinu či ledovcové nebo krasové partie za čárou. Když ale máš potřebu se ptát, tak nejdříve si zkus singlovat svoji Baraku. Kratší singl Rio je dobré pro zakroucené, zapadané, kamenité, málo vodné, především technické toky, kam se Baraka, Rio R2, Yukon na délku mnohdy nevejdou. Hrab je slepá kolej.
Re: Filuta nebo Kutlíci nebo?
Kouďa
4.8.2025 11:06 |
Ahoj. Podobně jak píše níže Zdeněk, záleží na tom, co chceš jezdit. Měl jsem 20 let Pálavu staré konstrukce, teď Baraku a Rio 1.
U všech vzducholodí je hendykep obdélníkový ponor - na voleji nejedou. Na druhou stranu jsou stabilnější na rychlejší vodě, ale oproti třeba Vydře línější, méně točivější, speciálně v singlu.
Rio 1 si beru na potoky, vypouštění, nebo menší řeky když se roztečou. Tam, kde je potřeba víc zatáčet. Většinou jednodenky a nevozím tolika bagáže. Nevýhoda je materiál, sbalené je stejně velké a ve stejném báglu jako debl Rio. Jen lehčí, ale i tak to je macek. Na nošení, nebo ježdění vlakem nepraktická velikost a origo bágl je nepoužitelný. Poprvé jsem si myslel, že kilometřík od vlaku k řece donesu, jsem přece silnej mládenec.. no donesl, ale na konci už jsem drtil mezi zuby kosočtvercový kletby. Teď ho dávám do báglu od Baraky, jenže se pak do něj nevejde už nic jinýho.
Před tím s Pálavou jsem jezdil obráceně, abych byl víc ke středu a na volejích nasednutý na jeden buřt, aby to alespoň drobet rychlejš jelo. To samý dělám i na Riu, celkem to pomáhá, ale mám 80 kg. Ale co to bude dělat s tvými 108 + nějaká výbava... Nehledě na to, že tím jak je kratší a zúžené a zvednuté konce, tak se ti před nohy vejde jeden pytel a pak něco menšího dozadu.
Jestli chceš jezdit naše řeky v těch dolních vodnatějších partiích, zkus si nejdřív singlovat tu Barču a zkus si sednout na jeden buřt. Nepřeklopí se, ale drží líp směr a jede kapku rychlejš. Případně si někde půjč Pálavu, ale chtělo by to tu starou s nafukovacíma plaubama co rozpírají boční válce (nektoutí se tolik, jako ty nové) a prubni jí Smajlík

Re: Filuta nebo Kutlíci nebo?
Vladimír
4.8.2025 18:05 |
Já Kutlíky mám a na vodě i na suchu jsem spokojen. Transport řeším skládacím růdlíčkem z Lídlu a původní obal mi vyhovuje - dávám mu přednost před obaly od Gumotexu. Chce to asi vybroušený zvyk a možná i kus srdce (tuto lodičku mám fakt rád). Co se mi na Riu líbí je, že je fakt stabilní a podrží mě, i když si to občas nezasloužím.
Re: Filuta nebo Kutlíci nebo?
Střelec
5.8.2025 6:46 |
No - Kutlíci tak dlouho (několik let) slibovali novou loď, až jsem si před pár týdny koupil dropstičovou kánoi. Nejdřív neměli správnou barvu materiálu na osvědčenou odlehčenou verzi (chtěl jsem zelenou, ale stačila by i modrá), pak slibovali novej typ, kterej měl bejt lepší než Pálava a furt nic. Takže jsem letos vzal nejdřív ojetou Pálavu (už je zase na prodej) a teď jsem se neudržel a šel do dropstičovýho Molvena 430. Sice má jenom modro-modrou kamufláž, ale až na horší stabilitu v osazení "kanoe" se rozměrově i vlastnostma dost podobá laminátový LK-420, co mi ukradli v druhý půlce devadesátek. Taky bude jako laminátka vyžadovat opatrnější přístup. Na druhou stranu - voda se u nás poslední dobou drží jen v přehradách, rybnících a od jezu k jezu a tam se běžný vzducholodě moc nehodí.
Re: Filuta nebo Kutlíci nebo?
Mišel
27.9.2025 23:44 |
Kyble, Střelče,
máš stále na prodej Palavu?
Palava
Večerníček
29.9.2025 13:42 |
Ahoj Střelče,
projevuji zájem o tvoji ojetou Palavu. Je na prodej?
Re: Filuta nebo Kutlíci nebo?
Kouďa
5.8.2025 15:27 |
Vladimíre Rio 1 je bezva věc, to nic proti. Ale ten plast ve srovnání s gumotextilií dělá kutlické lodě těžké a neskladné. Když mám v kufru Octavie naložené Rio a Baraku, tak je to hodně vidět kdo je prostorově náročnější Smajlík Zatím nemám problém si jí odnést ve velkém vaku na zádech a nevylučuji, že za pár let mě věk donutí jít do nějakého kolového přepravníku.
Nevím jak ty, ale na vícedenku natěžko si zatím neumím představit pohyblivost naloženého Ria a prostor pro pádlera s bágly okolo sebe. Možná to brzo odzkouším, ale zatím si myslím, že pro Zalabáka s jeho 108kg a bagáží by byla vhodnější Baraka, nebo Pálava. Smajlík
Re: Filuta nebo Kutlíci nebo?
Střelec
6.8.2025 7:24 |
Při jeho rozměrech odlehčené Rio se sedačkou hozenou na singla. Než se naplnil poločas rozpadu a Rio šlo z baráku, provozoval jsem to takhle 12 let. Odlehčené Rio bylo po sbalení hrouda srovnatelná s "novou" Pálavou.
Re: Filuta nebo Kutlíci nebo?
Jabberwocky
9.8.2025 18:35 |
Já si fofrtašku z lidlu nemohu vynachválit. Sklapnutou ji pak vozím na zadní palubě „na Flusswanderera“ (u něj mi to takhle poprvé padlo do oka): live.staticflickr.com/65535/53...

Včera taky, vezli jsme mhd ve dvou na Jizeru dva kajaky, helios šel s těžkou bagáží, pumpou atd. na kolejda, swing s něčím lehčím na záda a ještě zbyla druhá volná záda na loďáček s proviantem.
Re: Filuta nebo Kutlíci nebo?
mila f.
27.9.2025 19:05 |
V obchodě globy b2b globy.com/blog si můžete jednoduše prohlédnout vše, co potřebujete, a najít tam všechny potřebné informace. Je to příjemný obchod s pozorným zákaznickým servisem. Konzultanti vždy rádi zodpoví vaše dotazy a pomohou vám s výběrem. Produkty jsou vysoce kvalitní a ceny jsou příjemně překvapivé. Užijte si jeho výhod.
nebezpečnéjezy.cz suchéjezy.cz Asociace vodní turistiky a sportu
 
Reklama Kniha Cena adrenalinu
09.06.26
Na dolní Ohři pod Žatce se bude rekonstruovat železniční most, což bude znamenat omezování plavby a též i úplné zastavení plavby od 13. 7. 2026 do 13. 8. 2026 a od 30. 9. 2026 do 6. 10. 2026. Více na sps.cz.
27.05.26
Na řece Moravě bude letos nově fungovat shuttle bus, který bude svážet vodáky na nástupní i z výstupní místa. Rezervace jsou již teď možné na busmorava.cz.
26.05.26
Z důvodu nepříznivých hydrologických podmínek a vzhledem k nepříznivému výhledu počasí byl letošní závod ČPV 47. Letní Blanice zrušen.
21.05.26
Na Oravě se bude od 23.5.2026 manipulovat z přehrady Tvrdošín v běžném letním režimu, t.j. 3:00-10:00 odtok 15 m3/s. Jen 1. - 2. 6. dojde ke snížení na 12 m3/s.
18.05.26
Po téměř 20 letech jsme se pustili do celkového přeprogramování webu tak, aby vyhovoval moderním požadavkům. Snažili jsme se zachovat vizuální rozložení. Web by měl být rychlejší a zobrazování pohodlnější. Pokud byste narazili na nějaký problém, dejte vědět.
24.04.26
AVTS zjistila závažné skutečnosti. I bez platného povolení se odebírá veškerá voda z řeky Jizery a úřady místo okamžitého zákazu odběru do zajištění platného povolení jen požadují, aby majitel jezu podal žádost o povolení. Více na fb stránkách.
10.04.26
Díky spolupráci se Slovenské elektrárne, a.s. budou u řek Orava a Váh obvykle před víkendem zobrazovány plánované manipulace na přehradě Tvrdošín a VE Lipovec. Dle nich bude možné posoudit dopředu splavnost jednotlivých úseků.
12.06. Bazar prodám: Prodám kajak Tomahawk 375. Pohodová singlovka na klidnou vodu. Rychlý,téměř jak pevná loď. V ceně ve
11.06. Bazar prodám: Ahojte vodáci, rád by som posunul náš rodinný raft (zanovný 3 x na vode) je to Pulsar 420 podlepený
10.06. Volné místo: Pohodové řeky Provence 4.7. - 12.7.2026 https://www.povoda.cz/Zajezd/26Z006#FRANCIE---pohodove-reky
08.06. Bazar prodám: Prodám 5 ks plastových lodí Vydra. Barva zelená. Stáří lodí 5-7 let. Na všech lodích je dělaná nějak
07.06. Bazar prodám: Plastová kánoe Agara Prodám plastovou kánoi Agara (délka 405,šířka 88 cm) stabilní,točivá,kvalitní
29.05. Bazar prodám: Waka Gangsta 275 cm, 360 litrů, kajak pro velký kluky. Málo jetý.
28.05. Nález: Nabízíme svou pomoc při hledání věcí "přes palubu" po vašich vltavských výletech. Po předchozí doml
28.05. Bazar prodám: Raft Pulsar 380 Prodám 2 starší rafty Pulsar 380 Cena staršího 4500 Kč, novějšího 6500 Kč Oba r
26.05. Bazar prodám: Singl Noah Cyborg C1 - loď je málo ježděná, neteče do ní, není vařená.
23.05. Bazar prodám: krátce ježděný Robson klika 187cm pravé 5°
Vtip Karla Macase
08.06.
Jihlava: Pozor mezi Medlovem a Smolínem - padlý strom přes celou řeku, za ním nachytáno několik metrů klacků,
08.06.
Tichá Orlice: 5.- 6. 6. 2026 sjezd na Sambách a Tydře z Újezda u Chocně do Týniště. Stav vody dle vodočtu v Čermné
30.04.
Crna reka: V kilometráži je značná chyba. Od kilometru 97 (most ve Skočiviru) začíná 16 km úsek 4-5, který konč
13.03.
Orlice: U Týniště je do 23.11.2026 omezen přístup k řece autem (uzavřená silnice Týniště-Albrechtice). Nejbl
09.03.
Úpa: 7.3. Havlovice - Česká Skalice. Jediný strom přes řeku - kousek před jezem ve Zliči.
01.03.
Zlatý potok: Na dolním toku Zlatého potoka (vodohospodářsky Dědina) nedoporučuji sjíždět úsek dlouhý 7 km od mo
05.02.
Úpa: Na poničeném Viktorčině splavu na Úpě mají letos začít stavební práce - viz https://konference.vrv.
04.02.
Dyje: Na rece Dyji, za Breclavi na hranicich s Rakouskem, se provadi stavebni prace za ucelem navraceni re
11.12.
Úpa: Ahoj, pozor na druhý jez v Úpici - km 32. Přenášení se zkomplikovalo - na pravém břehu řeky byla pos
18.11.
Tara: Podrobný popis splutí v NP je na http://oldskauti.cz/17-21-4-2025-kanon-reky-tary/