Re: Noha se dostala do kapsy.....Jenže sud vypouštíš pořád stejnou dírou, tady bude s klesající hladinou průtok klesat. Tvůj názor chápu, jen se snažím říct, že zdání někdy klame a že v případě vody stačí malá změna parametrů, aby se chovala o hodně jinak. Proto bych rád viděl konkrétní experiment. Pak bych mohl říct "nojo, měl jsi pravdu, máš to za ty léta zkušeností dobře nakoukaný". Anebo taky ne ... Jiná věc je, že průšvih se může stát asi víceméně kdekoli, a kus výš proti proudu už ty časové poměry budou vypadat zase jinak. Tedy být připraven by určitě nebylo na škodu. Jak píše Ivis, řešíme kdejakou buzeraci s nulovým efektem (kolikrát spíše negativním - viz teorie "risk compensation" apod.), proč se tady bránit něčemu, co by mohlo mít smysl aspoň jednou za dvacet let či jak nám ta statistika průšvihů na kanálech vychází ...
|