Věř že provozovatelé kanálů tyto časy dobře znají. Zajeď se podívat na Roudnici, tam se voda pouští/vypíná 2x denně. Až se bude voda vypínat, stopni si, jak dlouho trvá jen zavření klapky. I po zavření vody se dá ještě docela dlouhou dobu pádlovat. Ta voda klesá opravdu pomalu. V Roudnici jsem to nestopoval, ale přes to, že to je docela krátký kanál, myslím, si že po 10min od zavření kanál ve spodní části ještě nebudeš schopný přejít.
Tím nechci říct, že je vypnutí vody zbytečné. Při různých problémech se voda vypíná. Ale jak psal Žralok, ta doba, než voda odteče, je dlouhá . Pokud máš smůlu, ani okamžité vypnutí nemusí stačit.
Představ si ale automatická panic stop tlačítka podél kanálu, kde je volný pohyb velkého množství nezapojených lidí. Kolikrát za den by tlačítko někdo zmáčkl? Podívej se, jak Veltrusy, Troja, Roudnice vypadaly před rekonstrukcí a nyní. Pro bezpečnost se tam udělal neuvěřitelný kus práce.
Určitě je vhodné, v případě nehody zajistit co nejrychlejší vypnutí vody. Primárně je ale potřeba snažit se pomoc postiženému. Bohužel, občas je veškerá snaha marná.